Ubrania z drugiej ręki – pomysł na biznes z małym budżetem

Masz dużo wolnego czasu i jednocześnie marzysz o własnym biznesie? Choć trochę znasz się na modzie? Mamy dla Ciebie świetną propozycję, która da Ci dodatkowy dochód, a być może stanie się Twoim głównym źródłem utrzymania. To sklep z odzieżą używaną.

Ubrania z drugiej ręki – jak zacząć?

Mogłoby się wydawać, że stworzenie własnego sklepu z odzieżą używaną to biznes, który wymaga sporych nakładów finansowych. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego!

Możesz to zrobić, mają w kieszeni zaledwie kilkadziesiąt złotych. Pierwszym krokiem jest pozyskanie towaru do odsprzedaży. W tym celu przejrzyj swoją szafę i wyciągnij z niej ubrania, w których już nie chodzisz. Następnie wybierz się na zakupy do lumpeksu. W wielu takich punktach tuż przed dostawą można dostać sukienki, buty, torebki, spodnie i wiele innych za 1-3 zł. Jeśli wybierzesz modne ubrania w dobrym stanie, możesz później za nie dostać dziesięcio-, dwudziesto-, a nawet trzydziestokrotność tego, co wydasz w sklepie.

Gdzie wystawiać ubrania z drugiej ręki?

Masz już towar. Co dalej? Czas na sprzedaż. Ponieważ dysponujesz tylko małym budżetem, nie inwestuj we własny sklep. Zrób dobre zdjęcia oraz opisy, a następnie wystaw ubrania na popularnych serwisach ogłoszeniowych. Może to być OLX, Allegro, Gumtree czy Marketplace na Facebooku. Świetnie sprawdzą się także grupy tematyczne. Kiedy, ktoś kupi od Ciebie produkt, dokładnie go zapakuj i wyślij.

Uzyskane w ten sposób pieniądze zainwestuj w kolejny towar. Przy wytrwałości i wprawnym oku do wyszukiwania perełek, możesz stosunkowo szybko zacząć zarabiać pokaźne kwoty, a stąd już niedaleka droga do założenia własnego sklepu z odzieżą.