Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty to ryzykowna propozycja. Jednakże, jeśli jesteś w stanie pozostać poinformowany i utrzymać swoje emocje na wodzy podczas inwestowania, istnieje wielki potencjał zysków w dół drogi.

Oto kilka wskazówek, jak możesz to zrobić:

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta to cyfrowa waluta, która nie jest regulowana przez żaden bank ani rząd. Kryptowaluty są zdecentralizowane, co oznacza, że nie są kontrolowane przez jeden podmiot, ale raczej przez wiele osób zlokalizowanych na całym świecie. Kryptowaluty wykorzystują technologię szyfrowania, aby umożliwić użytkownikom zabezpieczenie i weryfikację transakcji bez konieczności powierzania komukolwiek swoich pieniędzy (lub informacji osobistych).

Kryptowaluty są wymieniane na giełdach na inne kryptowaluty lub na waluty krajowe, takie jak USD lub EURO. Użytkownicy mogą również kupować towary i usługi za pomocą kryptowalut, jeśli sprzedawca akceptuje je jako płatności od klientów.

Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Są świetnym sposobem na dywersyfikację portfela, zabezpieczenie przed inflacją i krachem giełdowym.

Kryptowaluty nie ograniczają się tylko do Bitcoina; istnieje wiele innych kryptowalut, które zostały stworzone na przestrzeni lat, w które można inwestować z zyskiem.

Jakie są zagrożenia związane z inwestowaniem w kryptowaluty?

Jak w przypadku każdej inwestycji, istnieje ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty. Ryzyka te można podzielić na cztery główne kategorie:

  • Ryzyko utraty pieniędzy. Podczas gdy rynek kryptowalut jest wciąż  zmienny i nowy, możliwe jest, że możesz stracić wszystkie pieniądze, które włożyłeś w inwestycje kryptowalutowe, jeśli  rynek drastycznie się rozbije.
  • Ryzyko hakowania systemu lub oszustwa. Ważne jest, aby zrozumieć, że  ponieważ kryptowaluty są cyfrowe, nie są chronione przez żadną agencję rządową – a to oznacza, że hakerzy mają doskonałą  okazję do kradzieży od ludzi, którzy nie myślą o bezpieczeństwie wystarczająco uważnie, gdy trzymają swoje kryptowaluty online lub za pośrednictwem urządzeń mobilnych,  takich jak smartfony lub tablety.

 Jak inwestować w kryptowaluty?

Istnieje wiele sposobów inwestowania w kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i inne.

  • Giełdy kryptowalut: To właśnie tam możesz kupować i sprzedawać  kryptowaluty. Istnieje kilka popularnych giełd kryptowalutowych, takich jak Coinbase, Kraken, Binance i Coinmama.
  • Portfele kryptowalutowe: Te portfele przechowują Twoje klucze publiczne,  które pozwalają Ci na transakcje z innymi osobami w sieci. Możesz  zaoszczędzić pieniądze w tych portfelach, przenosząc je z giełd  lub od innych dostawców portfeli,
  • Mining: Górnictwo polega na rozwiązywaniu złożonych problemów matematycznych przy użyciu potężnych komputerów zwanych górnikami ASIC, które pomagają górnikom zarabiać kryptowaluty za ich cenny wkład w bezpieczeństwo sieci poprzez weryfikację transakcji na blockchainie. Nagrody górnictwa różnią się między różnymi monetami, ale zwykle podążają za wykładniczą krzywą rozkładu, aż wszystkie 21 milionów Bitcoins zostały wydobyte. Nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu lub wiedzy o programowaniu, jeśli chcesz zacząć wydobywać Bitcoins – wystarczy pobrać aplikację portfela Bitcoin na telefon lub komputer, a następnie rozpocząć zarabianie Bitcoins przez uruchomienie go w trybie tła podczas surfowania po Internecie! Jednak należy pamiętać, że istnieją pewne wady,  gdy przychodzi w dół, jak wiele zysk będzie rzeczywiście zarobić w porównaniu z tym, co cena zapłacili z powrotem, kiedy rozpoczął operację górniczą, więc upewnij się obliczyć te koszty przed rozpoczęciem czegokolwiek innego.

Inwestowanie w kryptowaluty może być ryzykowne, ale ma też ogromny potencjał

Inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne, ale ma też ogromny potencjał. Ryzyko jest częścią gry inwestycyjnej, a jeśli nie podejmiesz ryzyka, nie wygrasz. Do tej pory było wiele osób, które zarobiły pieniądze inwestując w kryptowaluty — nikt nie wie, co będzie dalej!

  • Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która pojawiła się na rynku. Został  stworzony w 2009 roku przez anonimową osobę (lub grupę), która  nazwała siebie Satoshi Nakamoto.
  • Ethereum został stworzony w 2015 roku przez Vitalika Buterina, który chciał zbudować platformę dla zdecentralizowanych aplikacji na szczycie  technologii blockchain, takich jak blockchain Bitcoina.

Podsumowanie wpisu o kryptowalutach

Widzieliśmy, że kryptowaluty są ryzykowną inwestycją, ale mają również ogromny potencjał. Jeśli nie chcesz podejmować ryzyka inwestowania w tę nową technologię i wolisz bardziej tradycyjne inwestycje, to istnieje wiele innych dostępnych opcji, takich jak akcje lub obligacje.

Jeśli jednak zdecydujesz się zainwestować w kryptowaluty, wtedy zalecamy kupowanie tylko tego, na co możesz sobie pozwolić, aby stracić i nie wydawać pieniędzy na nową technologię tylko dlatego, że wygląda fajnie lub modnie.

One thought on “Dlaczego warto inwestować w kryptowaluty?

Dodaj komentarz